معرفی انواع بیمه های گروهی – قسمت دوم

معرفی انواع بیمه های گروهی – قسمت دوم

معرفی انواع بیمه های گروهی - قسمت دوم

حتما تا به حال این پیشنهاد در جمع دوستان هم حرفه خود به شما شده است که با توجه به مزیت های بیمه گروهی به جای استفاده از خدمات انفرادی بیمه، از بیمه گروهی استفاده کنید. اما باید توجه داشت که همه بیمه ها، به صورت گروهی ارائه نمی شوند و لذا قبل از تصمیم گیری و استفاده، باید بررسی کنید که آیا این بیمه به صورت گروهی ارائه می گردد یا خیر. لذا در ادامه قسمت قبل، ما به بررسی سایر بیمه نامه ها و امکان استفاده گروهی از آن ها می پردازیم.

۲- بیمه اشخاص

در این نوع بیمه نامه، خطرات احتمالی برای بیمه شونده، تحت پوشش قرار می گیرد. این بیمه نامه شامل موارد زیر است:

–       بیمه عمر

بیمه عمر نوعی سرمایه گذاری است که در آن نه تنها فرد می تواند به ازای سرمایه خود، به صورت ماهانه سود دریافت نماید بلکه بیمه عمر مزیت های فراوان دیگری نیز دارد که از جمله آن می توان به حمایت از بیماری های صعب العلاج اشاره نمود. جالب است بدانید که این بیمه نامه را می توان به صورت گروهی نیز استفاده نمود. در این حالت بیمه گر متعهد می شود که اگر در مدتی که بیمه نامه تاریخ اعتبار دارد، یکی از اعضای گروه فوت شد، مبلغ معینی را به عنوان سرمایه او، به وراث بپردازد و اگر در طول حیات نیز نیاز به استفاده از خدمات بیمه نامه وجود داشت، همانند بیمه عمر انفرادی، همه اعضای گروه را حمایت نماید.

–       بیمه حوادث

این بیمه نامه، بیمه گر را در برابر خسارت های بدنی در طول مدت زمان بیمه نامه حمایت می کند. با توجه به قوانین موجود، بیمه حوادث را هم به صورت گروهی و هم به صورت انفرادی می توان استفاده نمود که در برخی از شرکت های بیمه لحاظ می گردد که حتما اعضا گروه از ۵ نفر کمتر نباشند. البته این گونه موارد در قوانین بیمه نامه وجود ندارد.

–       بیمه عمر و حوادث طرح کارکنان دولت

از جمله مواردی که تحت پوشش این بیمه نامه قرار می گیرد شامل بیمه نقص عضو، فوت، بیماری و از کار افتادگی جزئی و کلی به علت بروز حوادث در مدت ۲۴ ساعت شبانه روز است. این نوع بیمه نامه را می توان با همان شرایط نامبرده برای بیمه گروهی عمر و بیمه گروهی حوادث، به صورت گروهی مورد استفاده قرار داد.

–       بیمه درمان

بیمه های درمان که هزینه های درمانی بیمار را در مدت از کارافتادگی کلی و جزئی پرداخت می کند، به صورت گروهی نیز ارائه می شود. در این حالت پوشش اصلی بیمه گروهی، شامل هزینه بستری شدن در بیمارستان، جراحی در بیمارستان و جراحی های محدود و همچنین هزینه آنژیوگرافی قلب می گردد.

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

نه − سه =

Free WordPress Themes, Free Android Games