یکی از مهمترین مسائلی که به هیچ وجه نمی توان از آن چشم پوشی نمود، بحث مسائل درمانی است. شما حتی ممکن است به یک سرماخوردگی کوچک مبتلا شوید و همین امر نیز نیاز به درمان و در نتیجه هزینه دارد ولی این مورد، کوچکترین بیماری است که برای هر کس ممکن است رخ بدهد. متاسفانه امروزه بیماری های صعب العلاج در حال گسترش بوده  و مسلما درمان این بیماری ها، هزینه های سنگینی نیاز دارد و در این زمان است که بیمه های درمان، به کمک خواهد امد و یکی از انواع این بیمه ها، بیمه تکمیلی است.

بیمه تکمیلی چیست

به جرات می توان یکی از بهترین انواع بیمه های درمانی را، بیمه تکمیلی معرفی نمود. و با توجه به مزیت ها و خدماتی که دارد، امروزه در اکثر ارگان ها و سازمان های دولتی، سعی می شود که این نوع بیمه برای کارکنان ارائه شود تا در زمانی بیماری، یک حامی قوی برای بیمار وجود داشته باشد. از مهمترین ویژگی های این نوع بیمه نامه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱-   پوشش های بیمه تکمیلی نسبت به سایر بیمه های درمانی بیشتر است به این معنا که بیماری هایی که امکان استفاده از این بیمه نامه برای جران هزینه های درمانی آن ها حمایت می کند، بیشتر است و این مسئله به ویژه برای بازنشستگان که به بیماری های بیشتری مبتلا می شوند، اهمیت زیادی دارد. لذا می توان بیمه تکمیلی را به عوان یک حامی بسیار معتبر و قوی در زمان بیماری ها در نظر گرفت.

۲-   شما می توانید با خیال آسوده، بیمه تکمیلی را در بیمارستان های خصوصی و با حق بیمه کم استفاده نمایید.

۳-   از جمله مهمترین هزینه هایی که توسط بیمه تکمیلی جبران می گردد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–       جراحی های عمومی، هزینه بستری شدن در بیمارستان و خدماتی پرکاربرد

–       هزینه زایمان

–       هزینه خدمات سرپایی همانند بخیه، شکستگی ها، لیزر درمانی و…

–       هزینه پاراکلینیکی همانند سونوگرافی، ماموگرافی، ام آر آی و…

–       هزینه مربوط به بیماری های چشم براساس موارد تعیین شده در بیمه

۴-   لازم است بدانید که بیمه تکمیلی هزینه برخی از جراحی های بسیار مهم و تخصصی من جمله جراحی قلب، مغز، کبد را براساس تعهدات بیمارستان و بیمه  و مبلغ تعیین شده جبران می نماید.

۵-   بیمه تکمیلی در زمان بیماری فرد، هزینه های درمان را سریعا و پس از تایید پزشک معتبر خود پرداخت می کند تا بیمار از نظر مالی نگرانی نداشته باشد.